KONST / Litografier / Grafik 11031480
*
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 april 2017
kl 18:09:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/4 13:35:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26
-
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47
-
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17
-
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19
*
Bent Holstein
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
nr 1103 1480
Bent Holstein
(f. 1942), Danmark
Grafik, 4 delar, Nordstjernans Jubileumsutgåva, i metalletui, Richard Davies, Bent Holstein (f. 1942), Aramis Ney & Teresa Wennberg, bladets mått: 21x15
Bent Holstein, dansk målare född 1942.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/4 13:35:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bent holstein danmark dansk dansk design danska danskt europa grafik i metalletui litografier norden richard davies skandinavien skandinavisk
-
4114 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Ej signerad, sj..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16 -
2048 Etsning
Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Porträtt av Eri..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:26 -
5313 Etsning
Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:52
-
6149 Etsning
Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:47 -
5010 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:17 -
5011 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:19